Školy jsou zavřené, žáci se přesto vzdělávají

Ilustraní foto: ICP

E-mailem, prostřednictvím aplikace Bakalář nebo telefonicky, tak nyní učitelé zadávají svým žákům učivo. Školy v Dolním Poberouní jsou zavřené od minulé středy 11. března.
Kvůli mimořádné situaci související s šířením koronaviru se nekonaly ani plánované Dny otevřených dveří v černošické a řevnické základní škole. Zrušený je i ples ZŠ Řevnice, který byl plánovaný na sobotu 28. března. Ředitel řevnické školy Tomáš Řezníček uvedl, že pracují na sjednocení systému předávání pokynů k samostudiu tak, aby měl každý přehled o zadaných úkolech.

Černošičtí pedagogové zadávají učivo přes web třídy nebo na mail rodičů. Žákům nabízejí také telefonické konzultace, a to třikrát týdně tři hodiny: pondělí, středa, pátek od 9 do 12 hodin.

Pomoc při výuce na dálku poskytují učitelé z dobřichovické základní školy. Na webu dali k dispozici seznam odkazů na webové stránky se zajímavými informacemi a interaktivními cvičeními. Žákům současně doporučili unikátní pořad České televize UčíTelka.

Zda se budou konat zápisy do prvních tříd, které startují v dubnu, zatím není jasné. První na řadě měla být ZŠ Řevnice, která chystala zápis na čtvrtek 2. dubna. „Zatím nejsme schopni podat relevantní informace. Jakmile budeme znát možný postup, a tedy i termín, budeme neprodleně informovat na všech známých informačních místech web, facebook, nástěnky školy,“ uvedl Řezníček.

„Pevně věříme, že zápis dětí do prvního ročníku školního roku 2020/2021 budeme moci uskutečnit v plánovaném termínu v úterý 21. 4. 2020 od 14 do 19 hodin. Prosíme rodiče, aby sledovali stránky školy, kde je budeme informovat o případných změnách,“ uvedla Petra Mejstříková Sulková ze ZŠ Dobřichovice.

(pan)