Představitelé obcí teď jednají přes internet

Ilustrační foto: ICP

Radní či zastupitelé některých obcí v dolním Poberouní nyní jednají prostřednictvím videokonferencí či telekonferencí. Premiéru si 16. března odbyli černošičtí radní.

O dva týdny později i zastupitelé Řevnic. „Poprvé v historii se schůze Rady města Černošice konala virtuálně s použitím videokonference, také porada vedoucích odborů se poprvé v historii odehrála v neděli večer formou telekonference,“ uvedl v černošických listech starosta města Filip Kořínek.

Premiéru měli v pondělí 30. března také řevničtí zastupitelé, kteří více než desítku bodů projednávali prostřednictvím on-line přenosu. „V pátek před tím jsme absolvovali zkoušku,“ uvedl starosta Tomáš Smrčka s tím, že bylo nutné zasedání uspořádat kvůli některým důležitým bodům. Zastupitelé totiž mimo jiné projednávali veřejnoprávní smlouvu o dotaci na poskytování sociální služby v roce 2020.

Vzhledem k nařízení vlády č. 274 ze dne 23. 3. 2020 nebylo možné, aby zasedání zastupitelstva probíhalo standardním způsobem, proto musela být vyloučena fyzická účast veřejnosti. Občané tedy měli možnost sledovat přenos on-line a své dotazy k projednávaným bodům zasílat prostřednictvím e-mailové adresy.

(pan)