Sbor Tutte Le Note stojí před novými výzvami

Na vánočním koncertě zazpíval celý sbor v Kulturním domě Všenory Foto: Karel Šuster

ČERNOŠICE – Dětský pěvecký sbor, který existuje v našem kraji již od roku 1984, se chystá v novém roce na novou výzvu: nazkoušet dětskou operu Brundibár skladatele Hanse Krásy a libretisty Adolfa Hoffmeistera.

Děti měly možnost se se skladbami seznámit již na loňském letním soustředění. Rádi bychom první uvedení provedli ještě před letošními prázdninami. Umělecký vedoucí a sbormistr Martin Vydra má s tímto dílem osobní zkušenost, když coby devítiletý nastudoval roli Vrabčáka v inscenaci Dětské opery Praha. Tým spolupracovníků se pomalu skládá dohromady, doprovodný orchestr vytvoří kolegové z černošické Základní umělecké školy, s níž úzce spolupracujeme.

„Zároveň hledáme možnost finančního zajištění takto velkého projektu. Děkujeme městu Černošice, které přislíbilo na přípravu inscenace uhradit část nákladů. Jednotlivá představení budou vyžadovat i patřičné technické zajištění (zejména ozvučení), které znamená určité finanční náklady. Pokud byste měli chuť a prostředky nás podpořit, neváhejte prosím kontaktovat ZUŠ Černošice nebo přímo sbor na mailu tuttelenote@gmail.com. Děkujeme za přízeň!“ sdělila předsedkyně spolku Tutte Le Note Simona Kysilková Šnajperková.