Bronzová Babička roku 2023 si možná zahraje ve filmu

Foto: z archivu Jitky Švecové

HLÁSNÁ TŘEBAŇ – Třetím místem v letošní soutěži Babička roku se může pyšnit Jitka Švecová z Hlásné Třebaně. Získala ho na celorepublikovém finále, do něhož postoupila jako vítězka krajského kola.

O titulu se rozhodlo 24. října na výstavišti Flora v Olomouci. A jak prožívala finále tato žena, v regionu též známá jako jedna z hlásnotřebaňských Holek v rozpuku?

„Moc jsem se těšila. Opět byly tři disciplíny – rozhovor, volná disciplína a módní přehlídka neboli promenáda. Vše uváděl Tomáš Magnusek. Rozhovor byl parádní, hovořila jsem o naší Hlásné Třebani, okolí a co je tu zajímavého, pak chvilku o sobě. Zmínila jsem Holky v rozpuku a neodpustila jsem si větu, kterou mi řekla dcera: Mami, buď ráda, že jsi zatím Holka v rozpuku, za chvíli budeš Holka v rozkladu. A tím jsem rozesmála celý sál, kde bylo odhadem přes 800 diváků. Při druhé disciplíně jsem zazpívala písničku Kotva (neboli Zpověď), měla jsem od mého Miloše udělanou úžasnou kotvu s lanem a na kytaru mne doprovodila kamarádka Jitka Jakubíková. A ohlas byl ohromný. Bála jsem se, jak budou lidi reagovat. A byla jsem velice potěšena. Byly i různé výkřiky jako bravo, super atd. I Tomáš Magnusek se zajíkal smíchy. Při promenádě jsem prošla po pódiu v kroji, který jsme si samy Holky v rozpuku šily na různá vystoupení. Jako hosté vystoupili Jan Přeučil a Eva Hrušková. A nastal moment vyhlašování vítězů. Když vyslovili moje jméno na třetí pozici, chvilku jsem byla zkoprnělá, to jsem opravdu nečekala. Přišel nás ošerpovat a popřát nám hejtman Olomouckého kraje a mnoho dalších. Byl to nádherný pocit a myslím si, že být třetí v republice je velký úspěch. Ještě musím podotknout, že jsem se Tomášovi Magnuskovi asi zalíbila, protože mi pak řekl, že mě musí obsadit do nějakého svého filmu. No není to paráda?“

Akce se konala pod záštitou a za podpory hejtmana Olomouckého kraje a ministra MPSV Mariana Jurečky.

Foto: z archivu Jitky ŠvecovéFoto: z archivu Jitky ŠvecovéFoto: z archivu Jitky Švecové