Rodiny v tíživé situaci mohou žádat příspěvek na kroužky

Foto: archiv

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Česká rada dětí a mládeže spustila další kolo projektu Darujeme kroužky dětem. Jde o voucherový systém podpory volnočasových aktivit dětí a mládeže ve věku 3 až 18 let, v němž mohou rodiny žádat příspěvek na kroužky ve druhém pololetí školního roku 2022/2023.

Žadatel může čerpat až dva tisíce korun, Novinkou pro druhé pololetí je to, že o podporu mohou požádat nejen rodiny, které pobírají přídavek na dítě, ale také rodiny pobírající příspěvek na péči či odměnu pěstouna, případně příspěvek při pěstounské péči. Zároveň se do výzvy na 2. pololetí mohou registrovat jako poskytovatelé i další organizace pracující s dětmi a mládeží.

Projekt, který organizuje Česká rada dětí a mládeže ve spolupráci s Nadačním fondem Eduzměna, pomáhá řešit zhoršenou finanční dostupnost zájmového a neformálního vzdělávání pro děti z rodin v tíživé finanční situaci žijící v ČR včetně dětí cizinců a uprchlíků z Ukrajiny. Pro získání příspěvku je třeba zaregistrovat se jako žadatel do systému Aktivní město na webu aktivnimesto.cz a v systému požádat o příspěvek doložením potřebných dokumentů.