Rodiče si zazávodí spolu s dětmi

Foto: archiv klubu

Atletický klub ASK Dipoli pořádá závody k zakončení atletické sezóny. Proběhnou v neděli 13. října od 12 do 17 hodin na černošickém ovále. Děti si zasoutěží spolu s rodinnými příslušníky.

Děti (členové ASK Dipoli) narozené v letech 2008 – 2013 budou soutěžit s rodinnými příslušníky v těchto disciplínách: skok daleký, hod medicinebalem, běh na 50 metrů, štafetový běh 2 x 250m. Výkony dítěte a rodinných příslušníků se budou sčítat.

Atleti narození v letech 2003 – 2007 změří síly (dívky proti klukům) ve skoku do výšky, vrhu koulí, běhu na 100 metrů i 600 metrů a štafetového běhu 2 x 250 metrů. Přihlášku je třeba vyplnit do 12. října na webu Askdipoli.cz/zavody.

Soustředění pro děti a tréninky pro všechny

Atlety černošického klubu dále čekají podzimní soustředění v Sušici. Žactvo zde bude od 25. do 30. října a přípravky od 28. listopadu do 1. prosince 2019. Děti zažijí dny plné sportu, ale i dobré zábavy a hravého soutěžení. Ještě je pár volný míst, stačí se přihlásit na webu. Ti, kdo se již nemohou dočkat soustředění, mohou využívat doplňkových tréninků, které se konají o víkendech. Díky nim mají možnost vyzkoušet si i jiné sporty, jako například basketbal, beach volejbal, gymnastiku, plavání, bruslení či bouldering na lezecké stěně.

Členem atletického klubu je možné stát i během školního roku. Atletická školka Černošicích (pro ročníky 2013 – 2014) v je již naplněna, ale několik volných míst ještě zbývá v atletické školce v Dobřichovicích.

O tréninky projevili zájem i hobby sportovci, většinou z řad rodičů malých atletů. Pro ně jsou určeny pravidelné podvečerní středeční tréninky. Příjemným doplňkem atletických tréninků pro malé i velké atlety je kompenzační cvičení, které je důležité pro celkové protažení těla a osvojení správných pohybových návyků a držení těla. Vše najdete na webu Askdipoli.cz.

(lib)