Řevnické kino promítne v rámci přehlídky filmy ze severu

ŘEVNICE – Přehlídku současných severských filmů s názvem Scandi 2023 nabídne v lednu řevnické kino. Představí pečlivý výběr toho nejvýraznějšího ze současného skandinávského filmu, a to ze všech pěti zemí: Švédska, Finska, Norska, Dánska a Islandu.

Filmy ze severu bude řevnické kino promítat od 20. do 22. ledna. V pátek 20. ledna od 20 hodin nabídne drama Všechny mé dopisy. V sobotu promítne nejprve od 17:30 hodin švédský dobrodružný snímek UFO Švédsko, následně od 20 hodin černou komedii Je mi ze sebe špatně. Přehlídku završí v neděli 22. ledna od 17 hodin snímek Bombastický Johan a od 19 hodin hořká komedie Letní světlo, a pak přijde noc.

Rezervace na představení lze udělat na mailu rezervace@kinorevnice.cz. Kino a bar jsou otevřeny 30 minut před každým představením. Ambicí Scandi 2023 je přinést do českých a slovenských kin film severu, který patří mezi významné a progresivní světové kinematografie a, podle organizátorů přehlídky, rezonuje tématy, která jsou mimořádně aktuální a zasahují diváky na všech kontinentech.