Přihlášky do Stavby roku jsou v plném proudu

Titul Stavba roku 2015 získala přístavba Základní školy Dobřichovice. Foto: archiv

Do konce června mohou zájemci přihlašovat své stavby do čtvrtého ročníku soutěže Stavba roku Středočeského kraje. Záštitu převzala hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Soutěž je vypsána ve spolupráci s Odborem kultury a památkové péče Krajského úřadu na podporu kvalitních realizací všech typů staveb se snahou ocenit společné úsilí investorů, projektantů a dodavatelů.

“V letošním ročníku se nám společným úsilím podařilo snížit přihlašovací poplatek o třetinu na 5 000 Kč. Pokud se o poplatek rozdělí více přihlašovatelů, věříme, že nic nebrání tomu, aby se občané kraje mohli těšit na rozsáhlou přehlídku krásných staveb,“ řekla středočeská hejtmanka.

Uzávěrka přihlášek je 30. června 2017.

Odborná porota udělí titul Stavba roku Středočeského kraje, Cenu hejtmanky, deset Zvláštních cen a Cenu veřejnosti. Slavnostní vyhlášení proběhne v říjnu 2017 na nově rekonstruovaném zámku v Panenských Břežanech.

Do soutěže se mohou hlásit stavby všeho druhu: nové i rekonstrukce, urbanistické realizace i úpravy krajiny, pozemní stavby – bytové i nebytové budovy, inženýrské stavby – stavby veřejné infrastruktury dopravní i technické, energetické i vodohospodářské stavby a stavby s realizovanými prvky Smart cities.

Do 30. 6. 2017 se mohou přihlásit stavby na území Středočeského kraje, které byly dokončené, uvedené do provozu nebo zkolaudované do konce června 2017. Vše potřebné je na webu Stavbaroku.cz.

(red)