Oblíbený Brouk v hlavě vyhrál čtyři hlavní ceny

Foto: archiv DDS

Dobřichovičtí ochotníci uspěli na Klicperových divadelních dnech v Sadské. Hlavní cenu za režii komedie Brouk v hlavě získal Petr Říha, za herecké výkony pak Karel Král a Jiří Šafránek.

A celý soubor Dobřichovické divadelní společnosti (DDS) za inscenaci hry. Čestné uznání za herectví si odnesl Petr Bendl.

Úspěch v této krajské přehlídce už něco znamená, a nejen v ní byla DDS úspěšná. Ceny totiž získala i v další krajské přehlídce Wintrův Rakovník za stejnou hru – dvě za herecký výkon, tři čestná uznání za herectví, jedno za režii a také za inscenaci hry.

„Stále častěji vyjíždíme reprezentovat své rodné město do širokého okolí. Je potěšitelné, že vzhledem ke vzrůstající popularitě DDS nás pořadatelé již sami vyhledávají a zvou jak na přehlídky, tak na soutěže,“ sdělila Alena Říhová z DDS. Komedie Brouk v hlavě v podání souboru byla doporučena pro národní přehlídku ve Volyni a přímo nominována do národní přehlídky ve Vysokém nad Jizerou.

Již teď jsou v plném proudu přípravy na letní Dobřichovické divadelní slavnosti. „Sem za námi diváci jezdí z Prahy i širšího okolí, rádi se vracejí na poznávací výlety a prázdninové pobyty. Jsme šťastní, že můžeme naší divadelní činností šířit kulturní turistiku v Dobřichovicích,“ dodala Říhová.

(lh)