Potemnělé listopadové ulice rozzáří lampionové průvody

Foto: Lucie Hochmalová

DOLNÍ BEROUNKA – Lampionové průvody se potemnělými ulicemi vydají hned v několika obcích dolního Poberouní. Těšit se mohou děti v Karlštejně, v Hlásné Třebani, Řevnicích nebo v Mokropsech.

Lampionový průvod pořádají 10. listopadu v Karlštejně. Sraz účastníků je v 16:30 hodin u hřiště, odtud se účastníci vydají Krabinou ke kapličce. U ní by se měli Karlštejnští sejít s lampionovým průvodem vyrážejícím z Hlásné Třebaně.

V pátek 10. listopadu bude lampiony zářit i Masopustní náměstí v Mokropsech. Sraz účastníků Svatomartinského lampionového průvodu je v 17.30 hodin u kapličky svatého Václava, před 18. hodinou vyjde průvod připravenou cestou podél řeky na Masopustní náměstí, kde bude připraveno malé občerstvení.

Slavnost se světýlky sv. Martina oslavní také v Karlíku. Sraz dětí s lampiony je v pátek 10. listopadu v 18 hodin na hřišti. Děti čeká hledání pokladu, odměny i svatý Martin na koni.

V sobotu 11. listopadu vyjde průvod s plápolajícími lampiony i v Řevnicích, sraz je v 16 hodin na konci ulice Náplavní u řeky. Trasa nebude dlouhá, schůdná bude i pro kočárky. V cíli bude k dostání svařené víno, čaj a nebudou chybět ani sladké rohlíčky.

Ve stejný den završí lampionový průvod tradiční Svatomartinské posvícení v Letech. Sraz účastníků je v 18 hodin.