Oslavy vzniku republiky zpestří divadlo i setkání veřejnosti

DOLNÍ POBEROUNÍ – U příležitosti 105. výročí vzniku Československa se u Berounky chystá setkání u pomníku i divadelní představení.

Železniční hudební revue ke 105. výroční vzniku republiky nazvané Světla v tunelu se ve všenorském Kulturním domě bude hrát ve čtvrtek 26. října a v sobotu 28. října, vždy od 19:30 hodin. „Železnice a i železničáři byli vlastně u všech důležitých událostí této země. A i přes všechny útrapy musela „modrá armáda“ vždycky bezpečně a spolehlivě fungovat. V této revue vyzdvihujeme zvláště spoluobčany, kteří neměli v životě tolik štěstí jako jiní, a přesto tady žili a pracovali pro náš národ,“ uvedla autorka a režisérka Lenka Šebek Loubalová z ProDivadla.

Oslavit 105 let od vzniku Československa můžete i v Řevnicích. Tam se tradiční setkání nejen zástupců místních spolků uskuteční u pomníku na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v sobotu 28. října od 17 hodin.

Výročí republiky oslaví 28. října i ve Vonoklasech. Slavnostní sázení nové lípy Svobody při této příležitosti proběhne od 10 hodin na návsi.

Pietní akt věnovaný 105. výročí vzniku samostatného československého státu se koná také v Berouně, a to 28. října od 15 hodin na Husově náměstí. Během akce vystoupí Berouňačka, Smíšený pěvecký sbor Slavoš a Pěvecký sbor Bonbon.