Postřižiny se s Poberouním loučily ve Svinařích

Foto: Milena Bečková

Derniéra muzikálu Postřižiny byla uvedena minulou sobotu na zámku ve Svinařích. A příchozí diváci viděli všechny známé a oblíbené scény, například skok pana De Giorgiho z pivovarského komína, Maryšku a hostinskou koupající se v sudu nebo scénku se zabijačkou. Bylo to naposledy, kdy se v Poberouní tento muzikál představil.

Muzikál Postřižiny začal právě ve Svinařích v roce 2008 a letos má za sebou sedm úspěšných sezón. V hlavních rolích se v sobotu představili profesionální herec Ondřej Bábor v roli Francina, Adéla Červenková coby Maryška a Karel Král jako Pepin. Všichni tři podali skvělý výkon, což platí také o ostatních členech souboru. Rolí členů správní rady se zhostili Jan Rosák (dr. Gruntorád), Alexandr Skutil (kominický mistr De Giorgi), Petr Říha (statkář Souhrada), Petr Bendl (pan Koloničný) a Petr Kaplan (pan Vilímek). V dalších, ale rovněž důležitých rolích se představili Pavla Nováčková (hostinská Dorotka), Ondřej Nováček (řezník Myclík), Alena Říhová (paní Koloničná), Radek Vyvadil (pan Bóďa) a Jan Kuna (pan Václav). Tradičně si zahráli osovští dobrovolní hasiči, kteří nezklamali a přivezli sto let starou stříkačku, štamgasti v restauraci i koza.

V původním muzikálu Postřižiny autorů Miloslava Frýdla a Jana Martínka společně už osmou sezónu účinkují s ochotníky také profesionálové, kromě Jana Rosáka to byli a jsou například Pavel Vítek, Lumír Olšovský nebo Petr Jančařík. Nezapomenutelným zůstává Pavel Landovský, který ztvárnil během prvních tří let prokuristu Vilímka.

Úplně poslední dvě představení se hrají 23. srpna v pražském zámku Libeň a 25. srpna v Mníšku pod Brdy.

(lh)