Podvodníci namontovali seniorovi novou střechu

Ilustrační foto: archiv

Berounští policisté varují před podvodníky, kteří vydělávají na starších lidech. Postup podvodníků spočívá v tom, že přijedou domů, nabídnou například položit novou střechu, domluví cenu a po práci pak chtějí mnohem víc peněz. Takový případ se stal o víkendu na Berounsku.

Senior z Berounska má od víkendu novou střechu na chatě. Aniž by cokoliv domlouval, parta mužů mu přijela vyměnit střechu. „Šest neznámých mužů přijelo do chatové oblasti a oslovilo zde seniora, který se nacházel na pozemku své chaty. Muži nabídli, že mu pokryjí střechu novou plechovou krytinou. Jelikož senior již v minulosti uvažoval o výměně střechy, řekl, že by potřeboval vědět, jak by plechová střecha vypadala. Muži neváhali, okamžitě vylezli na střechu a původní krytinu začali rozebírat. Senior jejich činnost už nemohl zastavit. Nechal je tedy pracovat a domluvil se na ceně, kterou mu nabídli, a to na částce osm tisíc korun,“ sdělila k případu tisková mluvčí Marcela Pučelíková.

Dělníci ovšem v průběhu montáže začali cenu navyšovat a po namontování celé střechy chtěli po seniorovi zaplatit 150 tisíc korun, s čímž muž nesouhlasil. Muži postupně zlevňovali, avšak cena stále zůstávala okolo sto tisíc korun.

„Senior se však nedal a chtěl přivolat policisty. Po této informaci muži okamžitě nasedli do svých vozidel a z místa bez rozloučení a bez zaplacené práce odjeli,“ dodala Pučelíková. Podle ní do chatové oblasti přijeli dvěma vozidly, obě měla zahraniční registrační značku. Jedno maďarskou a druhé polskou. Muži mluvili špatně česky.

Policisté varují před možnými podvodníky, kteří si jako svůj cíl záměrně vybírají seniory, z kterých za provedenou práci vylákají nepřiměřeně vysoké částky. Tento typ podvodníků může lidem nabízet i jiné služby, například výměnu okapových žlabů. Těmito i podobnými případy se policisté již několikrát zabývali, a to na území celé České republiky.

Zdroj: policie ČR