Posílený Karlštejn nechce zimní přípravu podcenit

Karlštejn (v červeném) vybojoval na podzim v přeboru jen 9 bodů. Foto: archiv TJ Karlštejn

Mezi fotbalové týmy, které již zahájily zimní přípravu, patří i Karlštejn. Účastník berounského okresního přeboru má v plánu kromě nabírání fyzičky odehrát i čtyři přípravné zápasy.

Karlštejnským fotbalistům skončilo období odpočinku druhou lednovou neděli, kdy se sešli k prvnímu společnému tréninku v novém roce tradičně ve sportovní hale v Dobřichovicích.

S týmem se připravuje i dvojice posil. Kromě zkušeného Marka Čermáka z Vonoklas, který doplní v kádru svého mladšího bratra Vladimíra, se do Karlštejna po půlročním působení v Jílovišti vrátil Bassem Hannachi.

„Loni byl naším nejlepším střelcem, jeho branky mohou být v boji o záchranu klíčové,“ naráží záložník Michal Šaman na fakt, že týmu z podhradí patří pod podzimní části přeboru až 12. místo a na jaře bude hrát o udržení mezi berounskou fotbalovou smetánkou.

Foto: archiv TJ Karlštejn

V týmu včetně trenéra si dobře uvědomují, že právě zimní příprava může sehrát klíčovou roli. V plánu zimní přípravy jsou tak nejen tréninky v dobřichovické hale, ale také nezbytné nabírání fyzické kondice a nově i příprava na umělce v pražském Braníku.

Neoblíbenou část fotbalové sezony pak hráčům zpříjemní čtveřice přípravných zápasů. První z nich karlštejnští odehrají ve čtvrtek 22. února na umělce na Bílé Hoře proti domácímu mužstvu, poté ještě změří síly s béčkem strašnického Unionu a Zaječovem. Generálkou na mistrovské zápasy pak bude pro Karlštejn domácí utkání s Mořinou, která hraje o patro níž ve třetí třídě.

„Čeká nás hodně práce, ale pevně věřím, že to zvládneme a v přeboru se zachráníme,“ doufá za celý karlštejnský tým Michal Šaman.

(ph)