Portu získala kapela Lu´s & s holandskou písničkářkou

Vítěz Porty: kapela Lu´s &

Finále festivalu Porta se konalo o víkendu 16. až 18. července v Lesním divadle v Řevnicích. Cenu za vítězství si odnesla kapela Lu´s & s holandskou písničkářkou Loes van Schaijk.

Vítězná kapela okouzlila nejen odbornou porotu, ale také diváky a další podporovatele, protože získala také Cenu ČRo Olomouc a Cenu SAI. Na druhém místě skončila kapela Zkusmeto a na třetím písničkářka Saša Niklíčková, která dostala také Autorskou Portu za písničku Námořník. Cenu poroty pak vyhrál bubeník ze skupiny Ornament Štěpán Kočárek, Cenu Country radia kapela Blondýna a diváckou SMS soutěž VilMa.

„Bylo to skvělé, nemám slov a nemám natolik dobrou češtinu, abych vyjádřila, jak se teď cítím. Vlastně ani nizozemštinu nemám,“ řekla po vítězství Loes van Schaijk. Podle ní byla na Portě skvělá a přátelská atmosféra: „Zůstali jsme tady celý víkend, bylo to úžasné, profesionální zvuk, ochotní lidé, pořád pomáhali, prostě jsme si to užili,“ přidali se členové kapely Lu´s &. A chvála zněla i z ostatních kapel, nejen těch vítězných.

Diváky potěšili známí muzikanti a kapely, mezi nimiž nechyběla Asonance, Jak je neznáte, Roman Horký s Kamelotem, Jiří Dědeček, Věra Martinová, COP, Lokálka, Větrno, Aleš Petržela, Faux pase Fonet, Robert Křesťan, Žamboši, Epydemye a Zelenáči s hosty Petrem Kocmanem, Radkem Tomáškem a Alešem Maudrem.

Foto: Petra Stehlíková

(lh)