Netradiční pomník opět připomíná Sametovou revoluci

DOBŘICHOVICE – Pokud se nechcete vypravit do Prahy zavzpomínat dnes na 17. listopad 1989, můžete si události před 33 lety připomenout na “dobřichovické Národní třídě”.

Stačí kdykoliv během dne přijít do podloubí u Vinného kamrlíku, kde je od středečního večera instalován originální památník připomínající Sametovou revoluci.

“Kdo by neměl čas přímo dnes, v den výročí, může přijít a 17. listopad si tak připomenout ještě zítra. Pak ho opět rozeberu a na rok uskladním,” řekl pro iDOBNET.cz autor památníku Pavel Calda. Na stejném pietním místě mohla u jeho památníku veřejnost zavzpomínat a zapálit svíčku poprvé již vloni.

Pomník 17.11. 1989 v Dobřichovicích. Foto: Petra Stehlíková

“Ve čtvrtek 17. listopadu v 17 hodin odpoledne zazní také celkem 33x zámecký zvon, aby připomněl uplynulá svobodná léta. Hned poté se na věži rozsvítí, opět již tradičně, červené srdce,” napsal na svém Facebooku Jiří Geissler, hlavní iniciátor oslav v Dobřichovicích.

Vzpomínkovou tradici na 17. listopad zahájili Dobřichovičtí před třemi lety, kdy Česká republika slavila 30 let od Sametové revoluce. Rekonstruovali tehdy studentský průvod, včetně dobových uniforem i brutálního policejního zásahu.