Pod širým nebem se promítá na náměstí i u řeky

Ilustrační foto: archiv

Kdy si nejlépe užívat spojení filmu s přírodou než v létě! Pod širým nebem je možné sledovat filmová představení například na Karlštejně, v Řevnicích nebo v Mokropsech.

V Řevnicích se bude letos promítat sedm filmů na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, a to od 20. července až do 25. srpna. Promítacím dnem bude poslední pracovní den v týdnu. První tři pátky je naplánován začátek promítání na 21:30, od 10. srpna již od 21 hodin. Nově je zařazen jeden dokument – Plastic Ocean. Stejně jako loni budou poslední dva snímky Tátova volha a Největší showman promítány ve spolupráci se spolkem Za Vodou na tamním plácku. Vstupné bude dobrovolné.

Promítá se celé léto i v areálu úřadu městyse Karlštejn. Hraje se vždy v pátek, a to až do konce prázdnin. Vstupné pro děti činí 40 korun, dospělí zaplatí 80 korun. K vidění budou například filmy Špunti na vodě, Coco, Věčně tvá nevěrná, Tátova volha, Tajný život mazlíčků, Čertoviny aj.

Letní kino je v plném proudu také na Pláži Mokropsy. Například tuto sobotu 14. července promítají kultovní český snímek Samotáři. Právě jím tak můžete zakončit výlet na kolech či pohodový piknik v trávě.

(pan)