Poberouní i Podbrdsko se představí na veletrhu

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday World 2018 proběhne od 15. do 18. února na výstavišti v Praze – Holešovicích. Návštěvníky čekají zajímavé soutěže i besedy. A někteří mají vstup zdarma.

Na významné akci v rámci střední Evropy se tradičně objeví i Středočeský kraj. Chybět nebudou ani zástupci z Brd a Podbrdska, Poberouní zastoupí dobrovolné sdružení Bohemia Centralis.

Středočeská centrála cestovního ruchu bude po čtyři dny návštěvníkům veletrhu prezentovat novinky a tematické průvodce pro letošní turistickou sezonu ve středních Čechách. Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program zahrnující besedy se zajímavými osobnostmi. Například s motocyklistkou Gabrielou Novotnou, první ženou, která se zúčastnila Rallye Dakar, či Václavem Cílkem, známým českým geologem, klimatologem, filosofem a spisovatelem.

Kromě vystoupení iluzionisty a kouzelníka Pavla Kožíška se soutěží o volné vstupenky do Divadla kouzel a nově otevřeného Zrcadlového labyrintu v Líbeznici u Prahy, se budou moci návštěvníci zúčastnit vědomostní soutěže připravené ve spolupráci s městem Kutná Hora o zajímavé ceny či ukázky možnosti výletů balonem.

Každý den v 16 hodin zástupci Středočeské centrály cestovního ruchu vylosují výherce znalostního kvízu o středních Čechách.  V neděli 18. února pak bude ze všech správných odpovědí vylosována hlavní cena – celodenní rodinná vstupenka do Aquapalace Praha.

Partnerskou zemí letošního veletrhu je Slovenská republika. A vzhledem k tomu, že v tomto roce uběhne 100 let od vzniku Československa a 25 let od jeho rozdělení, mají všichni, kdo oslaví 25. narozeniny (tedy ročníky 1993) v neděli 18. února vstup zdarma. Stejnou výhodu mohou využít česko-slovenské manželské páry v kombinaci oba manželé a maximálně tři děti. V neděli nemusí platit ani členové Klubu českých turistů, kteří se prokážou platným průkazem.

(pan, lib)