Dorostenci Řevnic si zahrají zimní semifinále

Foto: Šárka Leinweberová

Řevnická hala hostila čtvrtfinálové boje Zimní ligy mládeže v národní házené v kategorii dorostenců. Domácím hráčům se sice příliš nedařilo, přesto si zajistili postup do semifinále.

Ve svém prvním zápase si poradili se svým tradičním soupeřem z Bakova 20:18, devíti góly se na úspěšném vstupu do turnaje podílel střelec Huml. Následně ovšem dostali řevničtí mladíci lekci od vyspělejšího soupeře z Dobrušky, když prohráli velkým rozdílem 9:19.

Poslední duel s týmem z Krčína nabídl daleko dramatičtější podívanou. Až do stavu 14:16 z pohledu domácího celku byl zápas zcela vyrovnaný, závěrečné minuty ovšem patřily soupeři, který navýšil konečný rozdíl ve skóre o další tři góly.

Navzdory dvěma porážkám se dorostenci Řevnic kvalifikovali do semifinále zimního poháru, které se odehraje v neděli 25. února v Mostě. Kdyby se jim na severu Čech dařilo a vybojovali další postup, koncem března by zamířili na dvoudenní finále do Chomutova.

Zimní liga mládeže – čtvrtfinále:

Bakov – Řevnice 18:20 (Sestava a branky: Pokorný – Ondřej a Jiří Kolomazníkovi, Kočí, Mareš, Šmaus, Vosáhlo, Huml 9, Adamec 6, Palička 1, Sviták 3, Hochmal 1)

Řevnice – Dobruška 9:19 (Branky: Huml 2, Adamec 5, Sviták 1, Hochmal 1)

Řevnice – Krčín 14:19 (Branky: Huml 7, Adamec 3, Palička 2, Sviták 2)

(ph)