Ostrovan plánuje na jaře zabojovat o postup

Foto: archiv týmu

Na děleném druhém místě s dvoubodovou ztrátou na lídra zakončili podzimní část sezony ve čtvrté třídě fotbalisté Zadní Třebaně. Do její druhé poloviny půjdou s odhodláním porvat se o postup.

Nebýt změn v organizaci okresních soutěží na Berounsku, Ostrovan by i v letošní sezoně hrál třetí třídu. Deváté místo běžně sestup neznamená, při nastolených změnách ovšem znamenalo přeřazení o patro níž do jedné ze dvou čtvrtých tříd.

Foto: archiv týmu

I proto se očekávalo, že Zadní Třebaň bude v nejnižší možné soutěži patřit mezi nejsilnější týmy. To se také potvrdilo. Hráči Ostrovanu poznali ve dvanácti podzimních kolech hořkost porážky jen třikrát, z ostatních zápasů vyšli jako vítězové. Stejně jako v závěrečném utkání s Litní, kterou na domácím hřišti porazili hladce 4:1 a polepšili si na 27 bodů.

Stejně bodů má i Tmaň, na vedoucí „béčko“ Újezdu pak oba celky ztrácejí pouhé dva body. „Do třetí třídy postupuje pouze tým na prvním místě, takže na jaře nás nečeká nic jednoduchého. Pomalu proto plánujeme přípravu, přátelské zápasy a případné doplnění týmu. Postup není prioritou, ale uděláme pro něj maximum,“ hlásí hráči Ostrovanu.

Podle nich se za poslední měsíce událo v klubu hodně. „Hlavně se vytvořila skvělá parta a tým, který má srdce a táhne za jeden provaz. A na tomto chceme stavět,“ dodávají.

(ph)