Na masopust v Zadní Třebani zavítali kanibalové

Foto: Jakub Kencl
Foto: Jakub Kencl

Každoroční masopustní veselení dorazilo uplynulý víkend i do Zadní Třebaně. V sobotu se tady konal už 27. masopust, v neděli pak dětský karneval. A jako vždy se sešlo mnoho místních i přespolních návštěvníků.

Zadnotřebaňští hasiči chystali na návsi zabijačku už od brzkého rána, dopoledne pak probíhal bohatý kulturní program. Diváky potěšila kapela Třehusk, poté řevničtí ochotníci sehráli frašku o Trautenberkovi, jak chtěl okrást masopustní maškary. Hru letos znovu napsala Pavla Nováčková, která vzkazuje poděkování všem pomocníkům. V programu nechyběly řevnické Notičky či hlásnotřebaňské Holky v rozpuku s pohádkou O červené Karkulce.

Naopak úplnou novinkou na masopustu byl sbor složený z místních obyvatel zvaný Třebasbor. Skupinka zpěváků, převlečená za včely, předvedla písničku o včelách a také jednu masopustní, čímž si vysloužila aplaus všech přítomných. Bylo to opravdu skvělé a vtipné představení.

Potom už došlo k pochování Masopusta a k vyhlášení nejlepších masek, o nichž rozhodovali přítomní diváci. Krásný dárkový koš za první cenu si nakonec odnesla skupinka kanibalů v podání místní mládeže. Po poledni se pak průvod maškar vydal do vsi v čele s policajtem, Masopustem, medvědem a medvědářem. „Zase to bylo pěkné. Váš masopust si nikdy nenecháme ujít,“ pochvaloval si jeden z návštěvníků při procházce vsí.

(lh)

Foto: Jakub Kencl
Foto: Jakub Kencl
Foto: Jakub Kencl
Foto: Jakub Kencl