Občané dostávají od obcí dezinfekci

Ilustrační foto: ICP

Obce a města na dolním toku řeky Berounky distribuují svým občanům a podnikatelům dezinfekci. První vydávání se s velkým zájmem veřejnosti setkalo ve středu 8. dubna v Berouně.

Během dvou hodin zaměstnanci městského úřadu obsloužili více než 160 lidí. Další dezinfekce budou vydávat po Velikonocích, a to v úterý od 8:00 do 10:00 pro seniory, ve středu od 13:00 do 15:00 pro ostatní.

Také v Letech se dezinfekce roznáší mezi obyvatele. Distribuce se ujali hasiči. Bezoplachové desinfekční gely rozdávali obyvatelům starším 65 let.

Komise pro ohrožení Karlštejna zajistila roušky a desinfekci pro každou domácnost obce. „Pokud někoho nezastihneme doma, prosíme, abyste v úterý 14. dubna zavolali na Úřad městyse Karlštejn a dohodneme se na předání,“ vyzývají zástupci komise s tím, že telefon je 311 681 213.

Zdarma získají od svého města 150 ml dezinfekce Anti-COVID domácnosti v Dobřichovicích. Tu zároveň nabízí město k prodeji za nákupní cenu, tedy 50 Kč/litr. S ohledem na omezené množství dezinfekce si jednotlivec může pořídt maximálně půl litru, firma pět litrů. Úřad prodává také omezené množství respirátorů FFP2 za nákupní cenu 170 Kč/ks.

Jen necelých třicet litrů dezinfekce na pravidelné mytí rukou získala od státu řevnická radnice. V první fázi proto roztok dodala pouze těm nejpotřebnějším: pečovatelkám, policii a pracovníkům technických služeb. Řevnice navíc od Dobřichovic odkoupily asi 250 litrů gelového prostředku. Město ho chce rozdávat místním podnikatelům a dalším, kteří jsou ve styku s lidmi.

(pan)