Notičky v pražském kostele zahrají Seifertovy básně

Foto: archiv

Dětská lidová muzika Notičky z Řevnic představí v rámci unikátního projektu  na koncertě v pražském kostele sv. Šimona a Judy zhudebněné básně Jaroslava Seiferta.

Koncert se koná v neděli 3. prosince od 18 hodin.

Notičky, které příští rok oslaví 20 let od svého vzniku, začaly zkoušet básně ze sbírek Maminka, Chlapec a hvězdy a Ticho plné rolniček v létě loňského roku. Básně zhudebnil plzeňský houslista Josef Fiala, který s muzikou dlouhodobě spolupracuje. Došlo k tomu v podstatě náhodou, jak vysvětluje vedoucí Notiček Lenka Kolářová: „Přečetli jsme si Seifertovy básničky, které známe z dětství, a napadlo nás, že bychom je mohli propojit s některými našimi staršími koledami a recitovat na koncertě. Požádali jsme Pepu o výběr koled, ale on to špatně pochopil a básně rovnou zhudebnil,“ říká Kolářová.

V premiéře zahrály Notičky Seiferta  na loňském adventním koncertu u sv. Šimona a Judy, když představily sedm básní. Seifertovský repertoár se během roku díky péči Josefa Fialy víc než zdvojnásobil a v polovině listopadu dokončili ve studiu v Nouzově natáčení CD s celkem patnácti básněmi. Své celkově sedmé cédéčko pokřtí dětská lidová muzika na oslavě dvaceti let své činnosti v červnu příštího roku v Řevnicích.

Soubor také zahraje  v neděli 10. prosince od 17 hodin v sýpce zámku Svinaře.

(jf)