Na MIX festivalu se bude vzpomínat

Ilustrační foto: archiv

MIX Festival chystá na sobotu 9. června řevnická Základní umělecká škola. Oslaví 100. výročí od vzniku republiky a každé z vystoupení připomene konkrétní dekádu uplynulých sta let.
Festival zahájí vernisáž výstavy Čechy krásné, Čechy mé s hudebním a tanečním vstupem. Start programu open air festivalu je naplánován na 16 hodin, moderovat jej budou Renata Rychlá a Jan Šafránek. Letos poprvé se představí Orchestr Dolní Berounky složený ze žáků ZUŠ Řevnice, Dobřichovice a Černošice. Na co mohou návštěvníci těšit? Vystoupí Ester Pavlů, patronka řevnické ZUŠky. Taneční centrum Praha představí současné choreografie a Konzervatoř Jaroslava Ježka vystoupí se současnými hity. Devadesátými léty provede kapela No Guitars, hrát se budou písně Lucie Bílé, Lenky Filipové, Marie Rottrové a skupin Lucie či Elán. Osmdesátky připomene slib Jisker v podání Dramaťáku. Směs písní ze Semaforu nás přenese do 70. let, k nimž patří i Karel Kryl a Mejla Hlavsa. Český underground připomene opět Dramaťák. Šedesátá léta budou reprezentovat třeba Starci na chmelu v podání pěveckého sboru Krákorky ze ZUŠ Beroun.

Po desetiletí temna návštěvníci vplují do nostalgie 40. let, které jsou spojené s písněmi stříbrného plátna, pak následuje doba, kdy celá republika zpívala písně od Karla Hašlera a Jaroslava Ježka.

Na úplný závěr je připraveno velké překvapení. Festival uzavře kapela Prague Rhytm Kings. Mladý energický hot-jazzový orchestr zabývající se originální interpretací americké jazzové hudby.

(pan)