Některé školy kvůli koronaviru zavedly roušky

Ilustrační foto: ICP

Podle informací od ředitelů základních škol na Berounsku byly k 7. září v karanténě dvě třídy. Předpkládá se ale, že počet stoupne. Ode dneška navíc platí zpřísnění nošení roušek.

Konkrétně šlo o třídu na ZŠ v Preislerově ulici a třídu na ZŠ Wagnerovo náměstí. Karanténa má skončit ke 14. září.

Zpřísněná opatření kvůli karanténě musel vydat i ředitel řevnické základní školy. Pro žáky a zaměstnance školy je od 8. září až do odvolání povinné nošení prostředků na ochranu dýchacích cest ve společných prostorách školy. Návštěvy školy jsou možné jen v nejnutnějších případech, všichni návštěvníci institutu mají povinnost nosit roušku. V pokynech, které ředitel rozeslal rodičům a zveřejnil na webu města, jsou popsány i kroky v případě zjištění příznaků infekčního onemocnění žáka.

Vstup rodičů, zákonných zástupců a návštěv do budovy školy pouze se zakrytými dýchacími cestami platí také v ZŠ Liteň.

Dobřichovická škola zrušila kvůli šíření koronaviru poznávací zájezd do Skotska.

Připomeňme, že od dnešního dne platí zakrytí nosu a úst „všude pod střechou“ s výjimkou například dětí do dvou let, žáků ve třídách, sportovců při sportovním výkonu nebo svatebčanů během obřadu. Roušky jsou povinné i ve veřejné hromadné dopravě. Sundat je můžete na nezbytně dlouhou dobu během jídla  a pití. Kompletní nařízení ministerstva zdravotnictví najdete zde.

(pan)