Při cestování vlakem počítejte se zpožděním do konce března

DOBŘICHOVICE – Správa železnic v pondělí 15. února výrazně omezila provozu mezi Dobřichovicemi a Radotínem na trati Praha – Beroun. Vlaky budou místem projíždět pomaleji a jen po jedné koleji, cestující tedy musí počítat s případným zpožděním.

Důvodem omezení je poškození kotevního stožáru trakčního vedení následkem silniční nehody, která se stala již v lednu. Vozidlo tehdy skončilo na trati a stožár včetně betonového základu poškodilo. Je tedy nutné stožár včetně základu vyměnit.

Správa železnic po nehodě přistoupila v místě nehody ke snížení rychlosti na 50 kilometrů za hodinu. Při kontrole se zjistilo, že působením současných klimatických podmínek je stožár ve stavu, kdy nelze dopravu po druhé traťové koleji provozovat. Vzhledem k současnému mrazivému počasí nebylo možné betonáž provést.

Omezení bude trvat zhruba do konce března. Jakmile to počasí umožní, začne se s betonáží a následnou výměnou kotevního stožáru, to vše při dodržení technologických postupů. První traťová kolej bude v provozu bez omezení.