Lety i Dobřichovice vstoupily do jara ziskem tří bodů

Tam, kde bylo hřiště alespoň v přijatelném stavu, se o uplynulém víkendu odehrály první jarní zápasy nižších krajských a některých okresních soutěží. Jak se vedlo týmům z regionu?

První jarní kolo měly o víkendu na programu krajské I.B třídy. Ve skupině se na podzim dařilo Letům, které přezimovaly na slušné čtvrté příčce. Vstup do druhé poloviny sezony jim vyšel na jedničku. Svěřenci hrajícího kouče Jaromíra Šmerdy si odvezli všechny tři body z Rudné, kde po gólech Turka a Chalupy vyhráli 2:0. V sobotu změří doma v dalším kole síly s Chlumcem.

S odlišnými pocity odcházeli do kabin po závěrečných hvizdech úvodních jarních utkání v okresním přeboru fotbalisté Dobřichovic a Všenor. Dobřichovice potvrdily, že jejich podzimní výkony nebyly náhodné na hřišti Roztok. Po hladkém vítězství 4:1 se dokonce vrátily do čela tabulky o bod před Choteč, kterou ovšem zápas v Psárech teprve čeká. Tento duel byl stejně jako další dva kvůli nezpůsobilému terénu odložen.

Hrálo se ale ve Všenorech, kam zavítaly Zlatníky. Domácí sice krátce po zahájení druhého poločasu srovnali na 3:3, ale poté dovolili soupeři, aby v rozmezí 18 minut nasázel hned pět gólů a odskočil na 8:3. Všenory už dokázaly v závěru výsledek jen kosmeticky upravit a po jedenácté porážce v sezoně jsou dál předposlední.

Na Praze – západ začaly také jarní boje ve třetích třídách. Kazín si na úvod poradil 4:1 s Čisovicemi, zápas Vonoklasů v Kosoři byl odložen.

O víkendu se mělo začít hrát také na Berounsku. Tamní Okresní fotbalový svaz se ovšem vzhledem k nepříznivým klimatickým podmínkám rozhodl plošně odložit celé kolo přeboru, třetí třídy i obou čtvrtých tříd. Po dohodě obou klubů se odehrál jen přeborový duel mezi „béčkem“ Českého Lva – Unionu Beroun a Nových Jáchymovem (5:1), hrálo se totiž na hřišti s umělým povrchem.