Na dobřichovickém zámku vystavují umělci ze sousedních Řevnic i Černošic

DOBŘICHOVICE – Hned dvě výstavy se během listopadu uskuteční v dobřichovickém Zámku. Ve čtvrtek 10. listopadu zde bude v 17 hodin zahájena výstava výtvarníků Marie a Jiřího Matouše Trnky ze sousedních Řevnic.

Jde o třídenní prodejní výstavu, k vidění bude do 13. listopadu. Marie Trnková a Jiří Matouš Trnka jsou oba členy Středočeského sdružení výtvarníků a Spolku pražských malířů a každoročně se účastní společných výstav například v Rabasově galerii v Rakovníku, Praze, Berouně, Olomouci, Chomutově, Příbrami, ale i v sousedním Německu. Marie Trnková je zastoupena ve sbírkách v Rabasově galerii v Rakovníku. Jiří Matouš Trnka je zastoupen ve sbírkách v Galerii hlavního města Prahy, Rabasově galerii v  Rakovníku, Galerii Břeclav a v Městské galerii v Berouně.

V následujícím týdnu bude v pondělí 14. listopadu zahájena výstava fotografií světoběžníka Alfreda Šupíka z Černošic. Výstava představuje průřez rozsáhlé fotografické tvorby autora. Převážně černobílé snímky zachycují přírodní krásy různých částí světa, kde pracovně i soukromě pobýval.