Měsíčník DOBNET 7/2024

Jistě nám dáte za pravdu, že po rodinné pospolitosti je důležitá ta sousedská. V našem regionu fungují spolky a komunity, které sdružují lidi žijící blízko sebe s chutí něco zažít. Věnujeme se jim v našem tématu.

Osudy některých sousedů vydají na knihu i film, jak se dočtete v rozhovoru. V historii připomínáme stále aktivní voraře a v tipu na výlet jedinečné poutní místo s kopií loretánské kaple. Kromě toho se můžete dočíst, jaké má dobřichovická radnice plány s parkovištěm u nádraží, jak se dostanete zkratkou na nádraží v Řevnicích nebo o nové knize Barva etruského slunce, kterou napsala Michaela Krčmová z Dobřichovic. A navíc tu máme dvě gratulace: za mezinárodní cenu Trebbia 2024 dirigentu Debashishovi Chaudhurimu z Řevnic a beachvolejbalistkám Kateřině a Anně Pavelkovým, které vyhrály mistrovství Evropy do 22 let.

Nenechte si ujít na zpravodajském webu idobnet.cz:

Michaela Duffková: Byla jsem typická česká alkoholička

Tři a půl roku se propíjela k závislosti. Poté prošla detoxem a během další léčby velmi otevřeně popsala čas s drogou v knize Zápisník alkoholičky. Teď podle ní vznikl film s Terezou Rambou v hlavní roli.

Na Berounsko se vrátili voraři

I když voroplavba se stavbou přehrad zanikla, tradice spojené s ní jsou stále živé. Dokazuje to i nedávné udělení titulu Vorařská obec, které městu Řevnice předala Mezinárodní vorařská asociace.

Všechny zastávky jsou od 29. června na znamení

Cestující, pozor. Pokud chcete vystoupit z vozu, musíte dostatečně včas stisknout ve voze tlačítko. Sjednocení se týká Středočeského kraje i Prahy u všech autobusových a trolejbusových zastávek PID.

Soubor ke stažení: eDOBNET_7_2024