Liteňské kino zve na promítání a prohlídku zdarma

Foto: Petra Stehlíková

LITEŇ – Kino v Litni pořádá v pátek 17. září odpolední a večerní promítání zdarma. Kromě toho mohou všichni zájemci zdarma využít prohlídku zákulisí kina a welcome drink. Stačí k tomu kupón zveřejněný pod článkem.

„Jak jsme již dříve informovali, městys Liteň využil nucenou koronavirovou pauzu ke zkvalitnění technického vybavení našeho kina tak, aby malí i velcí diváci mohli zhlédnout jak premiérové, tak i starší filmy v kvalitě, na kterou jsou zvyklí z multikin,“ sdělil starosta Litně Filip Kaštánek. „A protože po panu Milanu Odstrčilovi, tanečníkovi, choreografovi, producentovi, členu souboru Laterny magiky, převzal žezlo další obyvatel městyse – malíř, sochař, grafik a multimediální umělec, který má mimo jiné i zkušenosti s filmovými dekoracemi, pan Vladimír Větrovský, dočkalo se až neuvěřitelné proměny i foyer před promítacím sálem,“ dodal Kaštánek.

V pátek 17. září bude od 16 hodin promítán nejdříve film Luca pro malé diváky a od 19 hodin můžete zhlédnout film Cesta domů režiséra Tomáše Vorla, který v tomto snímku zakončí příběhy všech postav dvacet let po premiéře první Cesty o útěku lidí z města na venkov ve skvělém filmu Cesta z města s Tomášem Hanákem v hlavní roli a po pokračování ve filmu Cesta do lesa. Hrají v něm vedle Tomáše Hanáka opět Eva Holubová a Bolek Polívka. Prohlídky zákulisí se uskuteční vždy 45 minut před plánovanými představeními – tedy od 15:15 hodin a od 18:15.

Kupón lze vyfotit nebo vytisknout a přinést s sebou do kina.