VIDEO: Publikum tleskalo filharmonii vestoje

Foto: Radek Havlíček

ŘEVNICE – Plné Lesní divadlo v Řevnicích aplaudovalo v neděli 5. září na Filharmonii v lese vestoje. Hudební virtuozita a bezprostřední atmosféra koncertu se v teplém zářijovém večeru spojily v mimořádný zážitek.

Publikem se před pauzou velmi srdečně loučilo s houslistou Václavem Hudečkem, který s Komorní filharmonií Pardubice zahrál v první polovině koncertu slavný Mazurek a Romanci v f moll od Antonína Dvořáka a skladbu Zigeunerweisen od španělského skladatele a houslového virtuoza Pabla de Sarasate. Vtipně si zavzpomínal, že se do Lesního divadla vrátil po devatenácti letech. Tehdy vystoupil s místním souborem Notičky.

Potlesk na konci patřil přirozeně filharmonikům za jejich výkony, ale hlavně charismatickému dirigentovi večera Debashishovi Chaudhurimu. Ten okouzlujícím způsobem uvedl po přestávce „tři slavné předehry od tří zázračných dětí“, Mozarta, Mendelssohna a Saint-Saënse.

Koncert vážné hudby Filharmonie v lese pořádalo město Řevnice letos už počtvrté. Stálicemi programu jsou pokaždé pardubičtí filharmonici a dirigent Chaudhuri, rodák z Kalkaty, který se před několika lety usadil u Berounky. Hosté se střídají.

Letos se koncert konal pod záštitou krajského radního pro kulturu Václava Švendy, který si ho přišel poslechnout, stejně jako poslankyně Helena Langšádlová. Lesk večeru dodala návštěva indického velvyslance s chotí.

Jako výraz díků pozvalo město Řevnice na koncert ty, kteří se v údolí Berounky obětavě angažovali v boji s koronavirovou pandemií – viroložku Ruth Tachezy, pracovníky dobřichovického očkovacího centra i obou testovacích center v Dobřichovicích a v Řevnicích.

Marie Reslová

Fotografie pořídil Radek Havlíček, videoreportáž Vladimír Svejkovský a Olda Burda ml.