Kabelka s hotovostí se z otevřeného auta lehce vytratila

HŘEDLE – Policisté obvodního oddělení Hořovice v současné době prošetřují případ odcizené kabelky z vozidla v obci Hředle. Neznámý pachatel využil nepozornosti osmadvacetileté ženy z Plzeňska, která zaparkovala vozidlo značky Peugeot na polní cestě u cvičiště v obci Hředle. Auto ale neuzamkla a ponechala na sedadle u spolujezdce dámskou kabelku, černé barvy se zlatou sponou. Pachatel se zmocnil kabelky, jejímž obsahem, byla peněženka, finanční hotovost, osobní doklady včetně německého pasu, platební karty, klíče a další drobné věci. Tímto protiprávním jednáním způsobil pachatel poškozené ženě škodu ve výši 4 000 korun.

Policisté po pachateli pátrají a případ prošetřují jako podezření z trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku, směnek a cenných papírů.

Policie vyzývá občany, pokud v inkriminované době spatřili poblíž vozidla značky Peugeot na polní cestě u cvičiště v obci Hředle pohybující se podezřelou osobu, aby své poznatky poskytli na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158.

Policie opětovně upozorňuje řidiče i jejich spolujezdce, aby při odchodu od svých vozidel je řádně zabezpečili a především v nich neponechávali žádné věci. Zloději umí využít i malou chvilku nepozornosti ve svůj prospěch. Opomenuté věci ve vozidlech jsou pro zloděje velkým lákadlem a mnohdy i snadnou kořistí.