Lesopark ve Zdicích má novou lávku i chodník

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Turisté, kteří navštíví lesopark ve Zdicích na Berounsku, se mohou těšit na novou lávku pro pěší a půlkilometrový chodník.

Projekt s názvem „Obnova lesoparku Knihov – II. etapa – lávka pro pěší“ je další částí rozsáhlého projektu, který má za úkol upravit lesopark tak, aby ho mohli využívat dospělí i děti. Za celkem 5,9 milionu korun byla postavena lávka, chodník podél lesoparku a výřez starých stromů a výsadba nových dřevin. Dotace ze středočeského Fondu životního prostředí a zemědělství činila 5 milionů korun.

První etapa, jejíž náklady byly 2,3 milionu Kč a kraj ji finančně podpořil částkou 1,9 milionu Kč, řešila úpravu cest v nesnadném zalesněném terénu. Nové orientační tabule informují návštěvníky o historii vrchu i současnosti lesoparku. Paseky a mýtiny byly osázeny na ploše 2,55 hektarů.

Ukončena je i třetí etapa, která je spolufinancovaná z evropských peněz. Instalovalo se nové osvětlení a lavičky, postavilo se dětské hřiště a vznikly další stezky, například pro děti Tyršova stezka, za celkem 2,2 milionu korun.

Nyní Zdice připravují žádost o dotaci ze středočeských fondů na závěrečnou čtvrtou etapu.

(lib)