Mníšek oznámil termín pro Hry bez hranic

Již třetí ročník Her bez hranic zná svoje datum i místo – konat se bude v sobotu 13. června 2015 v Mníšku pod Brdy. 

Oblíbená outdoorová akce je určená pro soutěžní týmy obcí Mikroregionu Mníšecko a hlavně pro širokou veřejnost. Hry jsou volně inspirovány oblíbenou soutěží, která propojovala národy a města napříč Evropou. Letošní organizátoři připravují odpolední soutěžní program pro malé i velké účastníky a večerní zábavu s živou hudbou. Slibují také bohaté občerstvení a neotřelou podívanou pro všechny.

Mikroregionální hry se poprvé konaly v Kytíně, a protože se povedly, štafetu přebrali Líšničtí, kteří vysoko postavenou laťku neshodili. Nyní jsou na řadě Mníšečtí.

Každá obec mníšeckého mikroregionu může postavit jeden desetičlenný tým. Ten tvoří čtyři muži, čtyři ženy plus náhradník od každého pohlaví. Jde o sportovně-dovednostní zábavné disciplíny, plus jedna „volná disciplína“ v prezentaci obce, kterou tým reprezentuje. V Kytíně soutěžilo osm týmů, v Líšnici o jeden více. Pro letošní hry se očekává až dvanáct družstev.

Her je možné se zúčastnit v soutěžním týmu, nebo jako pomocný organizátor či člen týmu dobrovolníků. K dispozici je email mks@mnisek.cz. Průběžné informace jsou i na FB profilu „Hry bez hranic Mníšek 2015“.

(lib)