Neviděli jste lupiče s elektrokolem? Policie po něm pátrá

ZDICE – Hned dvě loupeže, ke kterým došlo v těchto dnech, vyšetřují policisté. Lapkové řádili ve Zdicích a v Králově Dvoře.

Neznámý pachatel v noci nebo brzy ráno z 1. na 2. dubna vnikl do panelového domu v ulici Velizská v obci Zdice. Následně ve společných prostorách domu za užití násilí poškodil dveře vedoucí ke sklepním kójím a násilně otevřel i jednu z kójí, odkud odcizil elektrokolo značky City Line LCD i s baterií. “Tímto jednáním pachatel způsobil celkovou škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku necelých dvacet tisíc korun. Policisté nyní případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže a po pachateli i odcizeném elektrokole pátrají,” uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Aby se podařilo pachatele dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události,  kteří v inkriminovaném čase mohli spatřit podezřelou osobu pohybující se v prostorách domu v ulici Velizská v obci Zdice nebo při odchodu z domu s elektrokolem.  Poznatky, které by vedly k odhalení totožnosti pachatele, který elektrokolo odcizil, sdělte na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158.

Policie v této souvislosti opět upozorňuje obyvatele, aby nebyli lhostejní a pokud poblíž svého bydliště nebo přímo v prostorách domů zjistí neznámou podezřelou osobu, byli vždy všímaví a věnovali pozornost pohybu těchto nežádoucích osob. V mnoha případech se tyto náhodně pohybující osoby v cizích prostorách dopouští trestné činnosti například vykradením sklepních kójí, vloupáním do bytů, odcizením věcí ze společných prostor a nebo jejich poškození. Lidé by měli věnovat zvýšenou pozornost nejen svému majetku, ale i majetku ve společném vlastnictví.

Další zatím neznámý lapka řádil na přelomu března a dubna v obci Králův Dvůr. Vloupáním do vozidla a odcizením věcí způsobil škodu přes dvaatřicet tisíc korun. 

Neznámý pachatel dosud nezjištěným způsobem bez poškození vnikl do vozidla značky Dacia Dokker, které bylo zaparkováno v ulici Preislerova v obci Králův Dvůr. Pachatel poté z nákladového prostoru vozidla odcizil kufr s nářadím značky Straus v hodnotě čtyři tisíce korun. Dále se jednalo o sadu šroubováků značky Cinko, kleště na konektory značky Cinko, tři kusy štípacích kleští značky Knipex, dva měřící nástroje na elektrický proud, dvoje kombinované kleště značky Kinpex, sadu vrtáku do železa, plombovací kleště, sadu vrtáků SDS značky Hilti, vrtací korunku Hilti, sadu bitů včetně nástavců a dále byly odcizeny akumulátory, nabíječka, úhlová bruska, aku šroubováky, aku vrtací kladivo a další nářadí. 

Případ je prošetřován jako podezření z trestného činu krádeže a po pachateli policisté pátrají.