Kraj podpoří výstavbu cyklotras, včetně té z Prahy do Berouna

Ilustrační foto: archiv

BEROUNSKO – Středočeský kraj vyhlásí historicky první krajský dotační program systémově zacílený na podporu výstavbu cyklistické infrastruktury. Finance z něj budou čerpat obce, města i sdružení na rozvoj cyklotras.

Ve Fondu cyklistické infrastruktury bude pro tento účel k dispozici 18,5 milionu korun. Prioritně chce kraj podpořit stavby liniové cyklistické infrastruktury v koridorech dálkových páteřních cyklotras, které budou spolufinancovány i z jiných veřejných zdrojů.

První žádosti by mohli zájemci posílat v termínu od 10. 5. do 30. 7. 2021. Program obsahuje tři hlavní tematická zadání: výstavba cyklistické infrastruktury na dálkových páteřních trasách; na vybraných páteřních regionálních trasách a na cyklotrasách spojující cyklotrasy na území Prahy s cyklotrasami na území Středočeského kraje.

Přednostně se podpoří stavby v koridorech dálkových páteřních cyklotras. Mezi nimi je i cyklotrasa 3: Praha – Beroun – Plzeň. „Z kraje přicházejí dobré zprávy – jsem velmi rád, že cyklotrasa č.3, která prochází územím regionu Dolní Berounky, je zařazena mezi klíčové trasy cyklistické infrastruktury Středočeského kraje,“ uvedl předseda svazku obcí Dolní Berounka a místostarosta Karlštejna Petr Weber.

(pan)