Kraj má nově svého ombudsmana

Foto: KÚSK

Ochránce veřejných práv občanů začal nově působit v rámci Středočeského krajského úřadu. Výkonem této funkce byl na základě výběrového řízení pověřen Ing. Jiří Švadlena.

Bývalý místostarosta Benešova má i dlouholeté zkušenosti z podnikatelského prostředí. Lidé se na něj mohou obracet při podávání podnětů či stížností souvisejících s výkonem samosprávné činnosti kraje, jeho příspěvkových organizací anebo s činností krajského úřadu.

Prostřednictvím krajského ombudsmana mohou občané oslovit i Radu kraje a komunikovat s ní. Kancelář bude mít v budově Krajského úřadu Středočeského kraje v Praze 5, ve Zborovské ulici. Emailová adresa je svadlena@kr-s.cz.

„Doufám, že budu moci být nápomocný středočeským občanům i starostům obcí při řešení ne vždy příjemných úředních záležitostí. Jako bývalý představitel radnice dobře vím, že je toho mnoho, s čím se lidé během jednání na úřadech setkávají, co je rozčiluje a co potřebují blíže objasnit. Stejně tak je ale i mnoho těch, kteří nejenom chodí se žádostí o pomoc, ale naopak přinášejí velmi užitečné podněty. Stačí jim jen naslouchat a informaci předat na správné místo. Budu mít vždy dveře otevřené, a bude-li to v mých silách, rád pomohu,“ uvedl Jiří Švadlena.

(pan)