“Kéďa, to je hokej v srdci,” říkají v Černošicích

Luděk Záhorský při trénování nejmenších na náborové akci Pojď hrát hokej! Foto: Hana Bláhová

Oddíl ledního hokeje SK Černošice se soustředí na práci s mládeží. A právě odtud se dál „do světa“ vydává spoustu talentů. Mezi jinými Luděk Záhorský alias Kéďa (34).Jeho příběh inspiruje malé i velké hokejisty.

Luděk měl už jako malý kluk jasno – bude brankář. Ačkoli v té době nebyly ani zdaleka takové podmínky jako dnes, neustále se snažil zlepšovat. Postupně procházel mládežnickými kategoriemi a dostal i svou přezdívku (Luděk je pozpátku Keďul, zkráceně Kéďa). V dorosteneckých a juniorských kategoriích prvně okusil funkci trenéra. Příležitost dostával i mezi dospělými. Nejdřív v B mužstvu a chvíli nato také v A týmu. Když se i věkem dostal mezi dospělé, nadále plnil své brankářské povinnosti, ale stále víc trénoval. Navštěvoval semináře, jezdil na hokejové kempy a vypracoval se na hlavního trenéra dorostu. Odtud už byl jen krůček k asistentovi trenéra A týmu mužů.

Pak přišla velká výzva jeho trenérské kariéry. V době nevalných výsledků v rozehraném ročníku převzal A mužstvo. Sestupu nezabránil. Ale velkého úspěchu tehdy dosáhl se „svými“ dorostenci, kteří vyhráli svou kategorii ve Středočeském kraji a zahráli si ligovou baráž.

Další rok se mu povedlo jako hlavnímu trenérovi postoupit zpět do krajské ligy. Začal hodně sázet na odchovance Černošic a díky tomu se v A mužstvu utvořila vynikající parta, která od svého postupu každý rok hraje ve vyřazovacích bojích. A loni dokonce finále.

„Kéďa“ se mezitím stal svazovým trenérem a šéftrenérem mládeže v Černošicích. A je jednou z osobností, díky nimž má místní hokej silnou pozici i do budoucnosti.
(skč)