Kontrola probíhala v pořádku, než přišel test na alkohol

ČERNOŠICE – V nočních hodinách byla v Černošicích zastavena policisty z obvodního oddělení Řevnice šestačtyřicetiletá žena k běžné silniční kontrole. Ta probíhala nejprve velmi hladce, řidička na výzvu předložila všechny potřebné doklady k provozu a řízení vozidla. Jenže poté se podrobila dechové zkoušce na přítomnost alkoholu a přístroj jí naměřil přes 1,2 promile.
Policisté ženě na místě zadrželi řidičský průkaz a převezli ji do pražské nemocnice k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu. “Šestačtyřicetiletá žena je v současné době podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může být potrestána až jedním rokem za mřížemi,” upozornila policejní mluvčí Michaela Richterová.
Řízení pod vlivem alkoholu může být velmi nebezpečné. Někteří řidiči myslí, že malé množství požitého alkoholu neovlivní styl řízení. Opak však může být pravdou, každý na různou dávku alkoholu reaguje jinak a svou roli hraje i případná únava, stres a další faktory. Policisté upozorňují, že řidič po požití alkoholu může mít potíže v udržení pozornosti a soustředění se na řízení, unáhlené reakce, narušenou psychomotorickou koordinaci, tendence k rychlé, agresivní jízdě. Časté je také vybočování z jízdního pruhu a ze silnice.
Řidiči by také měli myslet na takzvaný zbytkový alkohol. Vhodné je pořídit si spolehlivý detektor alkoholu v dechu.

Ilustrační foto: PČR