Ještě do neděle se můžete přihlásit do Miss kompost

Foto: archiv organizátora

Dvanáctý ročník Miss Kompost je v plném proudu. Přihlášky do této netradiční soutěže o nejlepší kompost se přijímají do neděle 10. října. Vyhrát můžete hezké praktické ceny.
Organizátoři touto akcí chtějí podpořit šíření myšlenky kompostování a sdílení dobré praxe. Třídění biomateriálu se stává samozřejmostí, stejně jako kompostování ve městě. Není tedy divu, že se do soutěže přihlašují i komposty z centra měst. Přihlásit se může každý, kdo kompostuje, zasláním fotografie soutěžního kompostu s krátkým popisem přes online přihlášku.

Letos se soutěží ve třech kategorií: Kompost roku (1. – 3. místo), kompost Facebooku (1. místo) a svojí samostatnou kategorii mají školy – Miss kompost škol (1. místo). O Miss kompost Facebooku rozhoduje počet lajků získaných na FB Miss kompost, kde jsou všechny přihlášené komposty. O dalších výhercích rozhoduje odborná porota sestavená z několika členů, svoji účast přislíbil například Ing. Petr Plíva z Výzkumného ústavu zemědělské techniky.

Mezi hlavní ceny patří křovinořez, rotační kypřič nebo elektrická pila. Ve hře je ale také menší zahradní nářadí – nůžky na silné větve, teleskopický rýč nebo kompostové vidle.

Slavnostní vyhlášení soutěže proběhne 4. listopadu 2017 v rámci KompostFESTu ve studiu Alta na Praze 7, kde na vás čeká odpoledne plné přednášek, workshopů, aktivit pro děti, koncert, tombola, samotné vyhlášení a mnoho dalšího. Soutěž pořádá spolek Ekodomov.

(red)