Jaro letos přivítáme v Černošicích

Slavnosti Morany se opět blíží! Letošní šestý ročník se koná v sobotu 6. dubna od 13 hodin v Černošicích v parku Berounka (vedle betonárky v Radotínské ulici).
Na pódiu se vystřídají známé tváře i ti, kteří s námi přivítají jaro poprvé. Vystoupí například dětský taneční soubor Klíček, dětský soubor Mifun, duo Gábina a Katka, výtečný jazzový hudebník Jiří Stivín, dixielandová kapela Tango Jazz Band nebo vokální sbor SONS složený z nevidomých a slabozrakých zpěváků. Jednou z třešniček na pomyslném dortu bude i Třebasbor ze Zadní Třebaně, který vás pobaví renesančními písněmi a vlastní tvorbou. Další třešničky se ale sbírají a budou také velmi chutné.

Dospělí s dětmi se zabaví i mimo pódium. Čekají je různé dílničky, například výroba Mařenek, malých „horkovzdušných“ balonů nebo navlékání korálků. Ti nejmenší si užijí ruční dřevěný kolotoč nebo záchranářskou hasičskou techniku. A všichni si najdou tu svou dobrotu ve stáncích s občerstvením.

Během pozdního odpoledne bude zvolena nejkrásnější Morana. Rozhodne o ní porota, jíž předsedá dramatik a režisér David Drábek. Mezi hodnotícími bude například herečka Jana Altmannová s manželem Jiřím, známým grafikem a malířem.

Výrobci tří nejkrásnějších Moran získají originální sošky z dílny Radoslavy Vrabcové a věcné ceny. Na dortu si pochutnají autoři Morany, kterou vyberou návštěvníci. A hodnotné věcné ceny čekají na jednoho dospělého a jedno dítě, kteří budou vylosováni z hlasujících diváků. Na závěr akce se Morany zapálí a hodí do řeky jako symbol odcházející zimy a příchodu jara. A pokud bude hezky, k obloze se vznesou horkovzdušné balony.

Přihlášky do soutěže o nejlepší Moranu stále běží. Pokud jste z regionu Dolní Berounka či blízkého okolí a máte chuť se zapojit, přihlaste se! Šanci máte do 30. března. Stačí napsat na e-mail petra.stehlikova@dobnet.cz nebo se ozvat na telefonnní číslo 605 205 755.

(red)