Hokejisté SK Černošice vybojovali stříbro

Foto: HC Mělník
Foto: HC Mělník

Tým SK Černošice v prvních březnových dnech bojoval jako lev. Ve finále krajské ligy mužů dvakrát nastoupil proti ostřílenému Mělníku. A i když oba zápasy se zkušenějším soupeřem prohrál a bral stříbro, byl s touto sezonou spokojený.

Černošičtí hokejisté vstupovali do sezony s jasným cílem – minimálně zopakovat loňskou účast v semifinále krajské ligy. Po celou dobu se drželi na čele tabulky. Na počátku února ale zaváhali, proti Jesenici a Benešovu uhráli pouze bod a základní část ukončili na druhém místě.

V následném čtvrtfinále play-off čekal na Černošice sedmý tým po základní části. Až poslední kolo určilo, že půjde o HC Jesenice. Žádné překvapení se nekonalo a mužstvo Černošic porazilo Jesenické 3:2 a 5:2. V semifinále čekal na druhý tým po základní části Rakovník. Mělo se jednat o vyrovnanou sérii, ale opak byl pravdou. První utkání se hrálo na zimním stadionu v Rakovníku a domácí fanoušci byli svědky prohry 1:3. V následném zápase na půdě Černošic nedali domácí soupeři nejmenší šanci a rozdrtili ho poměrem 8:3.

Ve finále se Černošičtí utkali s Mělníkem, který do finálové části vstoupil potřetí za sebou a toužil po vítězství. Větší zkušenosti i obrovská podpora fanoušků ho hnala dopředu a černošické hokejisty porazil 2:1 a 3:1. Zlato tak zůstalo v Mělníku. A do Černošic putovalo zasloužené stříbro a velký palec nahoru.

(dr)