„Gól pomáhá“ na černošickém ledě

Foto: SK Černošice

V předvánočním období černošičtí Tygři opět obdarují své fanoušky. V sobotu 14. prosince se po veřejném bruslení v 16 hodin uskuteční zápas A týmu mužů s Benešovem.

Diváci ke každé vstupence dostanou zdarma svařák nebo punč. Navíc všichni udělají radost těm, kteří se na led běžně nedostanou.

Přítomní fanoušci kromě občerstvení obdrží plyšové zvířátko, které při prvním gólu domácích mohou hodit na led. Plyšáci pak poputují do místních organizací pracujících s dětmi, například do školek, družin, dětských domovů a podobně, kde udělají radost těm nejmenším. Některou černošickou organizaci nebo spolek podpoří také vybrané peníze.

Černošické „áčko“ se inspirovalo podobnými dobročinnými akcemi v NHL. Postupně se tento zvyk dostává do Evropy a letos ho fanoušci zažijí také u Berounky.

Hokejisté by rovněž rádi provedli během odpoledne organizovaný nábor do registru kostní dřeně. Zápis trvá jen pár minut a je bezbolestný. Zájemce vyplní dotazník a podstoupí odběr, který se provádí ze slin. Jde tak o pár minut, které v budoucnu mohou zachránit život.

„Pokud už teď víte, že jste ochotni se do registru dárců zapsat, ozvěte se nám prostřednictvím FB nebo kontaktů uvedených na našem webu Hokej.sk-cernosice.cz, abychom přibližně věděli, s kolika lidmi můžeme počítat. Zároveň vám můžeme poslat další důležité informace, které celou registraci příjemně urychlí. Přáli bychom si, aby se nás sešlo co nejvíce,“ vyzývají Tygři. Více o dárcovství najdete na webu Darujzivot.cz v rubrice Pro dárce, Podmínky vstupu.

(hb)