Festival klasické hudby opět překonává hranice

Foto: Středočeský kraj
Foto: KÚSK

Jihočeská komorní filharmonie s dirigentem Janem Talichem slavnostně zahájila v úterý 7. října již 31. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun.

Oficiálnímu zahájení festivalu předcházel pietní akt u hrobu Václava Talicha (na fotografii), kde vystoupil smíšený pěvecký sbor Slavoš a Jan Talich, synovec slavného dirigenta. Poté se konala vernisáž výstavy výtvarných prací žáků Základní umělecké školy Václava Talicha s názvem „Do taktu“, která byla doplněna vystoupením dětského sboru školy. Výstava bude přístupná v průběhu celého festivalu.

Jihočeská komorní filharmonie uvedla pod názvem „Pocta české hudbě a klasikům“ díla Sergeje Prokofjeva, Jaroslava Pelikána, Wolfganga Amadea Mozarta a Antonína Dvořáka. Na fagot hrál Jan Hudeček a na cimbál Jan Mikušek.

Beroun tak vstoupil do čtvtého ročníku festivalového dění, které překonává hranice z pohledu účinkujících i samotného hudebního zážitku. To oceňuje i Středočeský kraj, který akci finančně podpořil.

Během října a listopadu proběhne dalších šest koncertů, o kterých vás budeme průběžně informovat. Program festivalu najdete i zde.

(red)