Dračí lodě nejlépe zkrotili Berounští a Tahouni

Foto: Adéla Felklová
Foto: Adéla Felklová

Desátý jubilejní ročník závodů dračích lodí proběhl o uplynulém víkendu 4. a 5. září v areálu místního kempu za velké účasti návštěvníků z řad závodníků i fanoušků.

A to přesto, že oproti minulým ročníkům se závody uskutečnily o týden dřív než oslavy Dnů evropského dědictví a proslulé Hrnčířské trhy. Během hlavního závodního dne to v kempu žilo už od rána. V deset hodin začaly rozjížďky na 200 metrů systémem minimálně tří postupových jízd. Finálová jízda pak rozhodla o konečném umístění. To nejlepší s neskrývanou radostí slavili Tahouni z Ústí nad Labem. Časem 1:03,65 porazili o tři setiny vteřiny (!) druhý Kvas Oldies. Třetí skončil Baker‘s team. Tahouni byli na závodě poprvé a slíbili, že se na Berounku určitě vrátí.

Vloženého závodu měst se tradičně zúčastnili hosté z partnerského města Goslar. Nakonec ho vyhrál Beroun, ale prvenství neměl zadarmo. Po startu se starostka města Šárka Endrlová obávala, zda po devíti prvenstvích získá královské město i to desáté. Ale povedlo se a stovky místních diváků neskrývaly nadšení. Představitelka města rozdala na závěr  poháry. Kromě nich soutěžící dostali medaile ve tvaru keramických džbánků.

Během celé akce probíhal v kempu doprovodný program pro děti i dospělé. Závod dračích lodí byl součástí oslav 750. výročí první zmínky o městě Beroun.

(lib)