Modernizují se služebny policistů i strážníků

Ilustrační foto: archiv

Služebna městské policie v Berouně prochází v těchto dnech rekonstrukcí a modernizací. Nově bude její součástí i vytvoření diskrétní zóny v souladu s nařízením na ochranu osobních údajů.

Lidé, kteří v současnosti služebnu využívají, tak nemohou kvůli stavebním pracím využít okénko ve vstupní hale, ale musí zvonit přímo na vstupní dveře. Na výkon strážníků však nemají stavební úpravy žádný vliv. Služebna by měla být dokončena zhruba koncem února.

Městští policisté z Černošic mají novou služebnu už od loňského listopadu. Nachází se v nové budově radnice spolu s Českou poštou v Karlštejnské ulici.

Také Policie ČR otevřela v našem regionu novou místnost. Jde o takzvaný Pol Point, který jako první vznikl v Karlštejně. Lidé odtud mohou hlásit trestné činy do krajského ředitelství v pražské Zbraslavi nebo na dálku podat podnět policii třeba v Kladně. V budoucnu díky Pol Pointům chtějí policisté vyslýchat lidi z jediného centrálního místa, které může být napojené přes video na Pol Pointy v různých obcích v kraji. Do budoucna by se k operátorovi mohli připojovat také lidé z vlastního telefonu nebo počítače.

(pan)