Dorostenci přivezli stříbro z Mistrovství ČR v národní házené

Stříbrní národní házenkáři z Řevnic Foto: z archivu NH Řevnice

ŘEVNICE, PŘEŠTICE – Dorostenci národních házenkářů z Řevnic získali stříbrné medaile z Mistrovství České republiky. Turnaj vítězů všech oblastí se konal o víkendu 16. až 18. června v Přešticích. Řevničtí házenkáři zaváhali jen jednou, když ztratili dva body v zápase s domácím týmem, ostatní čtyři zápasy vyhráli.

Řevničtí kluci otevřeli turnaj v pátek ráno proti vítězi severočeské oblasti – družstvu Chomutova a zvítězili 33:27. Odpoledne se utkali s Autonotem Jihlava a získali jednobrankové vítězství 19:18.
Další zápas sehráli s domácími Přešticemi, které měly obrovskou domácí podporu. „Prohra 19:24 nás sice mrzí, ale předvedený výkon byl skvělý. O medaile se jsme se museli poprat ještě se Starou Vsí a s Podhorním Újezdem,“ sdělil František Zavadil z NH Řevnice během turnaje. Zápas se Starou Vsí byl znovu velmi vyrovnaný a díky dobře hrajícím obranám padalo málo branek, nakonec Řevnice vyhrály 21:18. V neděli ještě porazily Podhorní Újezd 23:21.

Individuální úspěchy získali Vojta Zavadil, který byl vyhlášen nejlepším útočníkem a třetím nejlepším střelcem, Honza Kočí pak byl trenéry oceněn jako nejužitečnější hráč týmu.