Naši furianti se na vás těší už ve čtvrtek 22. června na zámku

Foto: z archivu souboru

DOBŘICHOVICE – Novou hru, klasiku Ladislava Stroupežnického Naši furianti, už brzy uvedou členové Dobřichovické divadelní společnosti (DDS) a Kukadýlka. Premiéra se bude hrát 22. června od 20 hodin na nádvoří zámku Dobřichovice.

Reprízy DDS uvede 23., 25. a 29. června a 1. a 2. července vždy od 20 hodin. V hlavních rolích uvidíte Jiřího Šafránka a Jana Seidela, Jiřího Geisslera, Jiřího Oberfalzera, Alexandra Skutila, Petra Kopsu, Richarda Němce, Petra Svejkovského, Jana Kunu, Martina Součka, Lukáše Hacha i Dušana Navaříka, ze sousedek Kateřinu Filla Věnečkovou, Eugenii Koblížkovou, Pavlu Nováčkovou, Jiřinu Šmejkalovou, Pavlu Dudovou i Lucii Kukulovou, a to jistě není všechno. Kukadýlko reprezentuje Timotej Červenka, který letos bude maturovat na Pražské konzervatoři (obor herectví), Žofie Klimešová, Anandi Lucie Kukulová, Sára i Debora Caldová, Darja Tlustá, Vojta Kubík, Kristýnka Němcová, Helenka Bláhová, Charlottka Klánská, Klárka Boháčová, uvidíte také herecké naděje Hynka Nováčka, Martina Kudrnu, Vítka Němečka a další.

„Zkoušíme Naše furianty. Stroupežnického klasiku jako náhradu za vysněný, leč nerealizovatelný muzikál Vlasy, vybral Dušan Navařík už na podzim, aniž by věděl, že se Furianti zkouší i v Národním divadle! Zlatou kapličku jsme navštívili a můžeme slíbit, že NAŠI Furianti si s těmi národními příliš nezadají. Vždyť i v našich „Honicích“ máme skvělé herce!“ říká režisérka Lucie Kukulová, která společně s dalším režisérem Dušanem Navaříkem vytvořila umělecké tvůrčí duo KUNA.

A na co se můžete těšit? „Stroupežnického text jsme upravili do současné češtiny a naší ambicí bylo zbavit jej folklórních pentliček. Představení bude prolnuté písničkami, o jejichž aranže se postaral náš dvorní skladatel Zdeněk Dočekal. Hudební stránka je tradičně nezanedbatelnou složkou inscenace. Věříme, že diváky pobavíme a potěšíme nejen výběrem písní a zpracováním dramatu, ale třeba i tím, že před představením budou moci držitelé vstupenek navštívit opravdovou pout’ s originálními atrakcemi,“ dodává Lucie Kukulová.

O umělecké svícení a výrobu scény se postará Petr Calda, výtvarno má na starosti scénografka Jitka Nejedlá.  DDS chce mít představení (jako vždy) co nejlepší po všech stránkách, náklady na realizaci (včetně práv na hudební složku) budou nemalé i kvůli zdražování. „A jelikož loni během Dobřichovického kulturního léta počasí opravdu nepřálo, je naše divadelní kasa poloprázdná. Odhodlali jsme se tedy ke crowfoundingové kampani na platformě HITHIT. Odměnou jsme nabídli nejen vstupenky na představení, ale i další hodnotné zajímavosti! Kampaň se podařila a my moc děkujeme všem, kteří nám přispěli! Odměny je neminou! Těšíme se na všechny naše diváky a doufáme, že Naši furianti budou také vaši furianti!“ zve všechny na přestavení Lucie Kukulová.