Dominika za výtěžek sbírky pojede do lázní

Foto: www.Praha16.eu
Foto: www.Praha16.eu

Malá Dominika Jechová z Radotína a její maminka Jana převzala dar 10 370 korun, který je určen na léčebný pobyt v lázních a procedury, jež nehradí zdravotní pojišťovna. 

Dominika je totiž devítiletá slečna, které byla diagnostikována juvenilní idiopatická artritida, onemocnění projevující se vleklými záněty, bolestmi a otoky kloubů, v jejímž důsledku má již dnes nestejnoměrně dlouhé nohy. Onemocnění Dominiku trápí hlavně při chladném počasí a namáhavém pohybu. Nemůže sportovat, ani se věnovat činnosti, která vyžaduje fyzické úsilí. Je ale statečná a pravidelně rehabilituje. Díky veřejné podpoře byl Dominice na konci listopadu 2014 předán již jeden dárek – speciální židlička do školy v ceně 5 tis. Kč.

K oficiálnímu předání daru došlo v ředitelně Základní školy Praha – Radotín za přítomnosti starosty Městské části Praha 16 Karla Hanzlíka. Ten ocenil především samu myšlenku akce: „Myslím, že i díky sbírce si mnoho lidí z Radotína uvědomilo, že přímo vedle nich žije někdo, kdo si, obrazně řečeno, nevytáhl ty úplně nejlepší karty. Dominika je statečná a nedává najevo, s čím musí zápolit. Není samozřejmě jediná, ale i to už dnes vnímáme víc.“ Peníze se shromáždily ve sbírce organizované Nadačním fondem Algo a Městskou částí Praha 16.

(jh)