Noví policisté složili slavnostní slib

Foto: Policie.cz
Foto: Policie.cz

Středočeskou policii posílí sedmdesát dva nových policistů, kteří v historických prostorách Muzea Policie ČR složili v pátek  26. června slavnostní slib do rukou ředitele středočeské policie plukovníka Václava Kučery.

Nováčci tak učinili před nastoupenou Čestnou jednotkou a praporem Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. Součástí slavnostního slibu bylo i předání medailí a ocenění vybraným policistům z rukou prvního náměstka policejního prezidenta plk. Vondráška.

Během dopoledne proběhlo předání medailí a plaket Policejního prezidenta za „Věrnost“ policistům a občanským zaměstnancům Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. Zároveň Václav Kučera obdržel od sdružení Veterán Policie ČR medaili a čestnou stuhu na zástavu z rukou prezidenta sdružení plk. Jaroslava Zemana.

V závěru byl v rámci středočeského kola ankety Policista roku 2014 uveden do SÍNĚ SLÁVY kriminalistický technik podporučík Petr Růžička z územního odboru Nymburk, který je ve služebním poměru od roku 1972. Ocenění získal za dlouholetou činnost v kriminalistické praxi, kterou pravidelně předává v rámci výkonu své služby, ale i přednáškové činnosti mladším kolegům.

(red)